Iberogast slávi úspechy už viac ako 55 rokov

Kombinácia 9 liečivých rastlín, ktoré sú súčasťou Iberogastu, bola preskúmaná a vyvinutá koncom 50. rokov minulého storočia v spoločnosti s názvom Steigerwald. Odvtedy Iberogast pomáha ľuďom a poskytuje účinnú úľavu od tráviacich symptómov.

Využitie vedy na zlepšenie života

Iberogast už viac ako 55 rokov pomáha ľuďom s tráviacimi problémami a má trvalé miesto v mnohých domácnostiach.

Vďaka jedinečnej kombinácii deviatich rastlín pomohol Iberogast už viacerým generáciám ľudí s rôznymi druhmi gastrointestinálnych ťažkostí. Silu deviatich liečivých rastlín v Iberogaste sme však mohli skutočne pochopiť len vďaka intenzívnemu výskumu.

Dnes je Iberogast k dispozícii v 25 krajinách na celom svete (od roku 2018 je konečne dostupný aj vo Slovenskej republike) a od roku 2013 ho vlastní spoločnosť Bayer. Pôvodne bol Iberogast vyvinutý nemeckou spoločnosťou Steigerwald, ktorá sídlila v Darmstadte.

Spoločnosť Bayer má rozsiahle farmaceutické skúsenosti a vyrába účinné a vysokokvalitné lieky. Pri výrobe Iberogastu využíva spoločnosť Bayer rovnako prísne výrobné a kvalitatívne štandardy ako pri výrobe všetkých svojich prípravkov. Tento prístup v kombinácii so silou prírody z Iberogastu robí kvalitné a účinné riešenie.

Viac ako 55 rokov Iberogastu

Až po desaťročiach sa vďaka intenzívnemu výskumu zistilo, aké účinky skrýva kombinácia deviatich liečivých rastlín.

Historické staré balenie lieku Iberogast v 60. rokoch

1960

Zrodenie Iberogastu

Kombinácia 9 liečivých rastlín, ktoré sú súčasťou Iberogastu, bola preskúmaná a vyvinutá koncom 50. rokov minulého storočia v nemeckej spoločnosti Steigerwald. Iberogast vznikol začiatkom 60. rokov minulého storočia. Výrobcovia využili existujúce rozsiahle znalosti liečivých rastlín – a ďalej ich rozširovali, aby našli správne zloženie a ideálny pomer deviatich vybraných rastlín. Boli stanovené štandardy na kontrolu kvality a takisto boli určené štandardy pre budúcu výrobu. Spočiatku sa Iberogast vyrábal ručne, od extrahovania a miešania až po plnenie a balenie. Bol to veľmi náročný proces.

Historické staré balenie lieku Iberogast v 70. rokoch

70. roky

Rozšírenie produkcie

Vedecký výskum Iberogastu pokračoval aj naďalej. V 70. rokoch bolo cieľom zefektívniť výrobný proces Iberogastu a rozšíriť výrobu tak, aby z lieku mohlo mať prospech viac ľudí. Takisto bolo vyvíjané úsilie, aby sa o Iberogaste dozvedelo viac lekárov.

Historické staré balenie lieku Iberogast v 80. rokoch

80. roky

Bol objavený účinok dvojitého pôsobenia

V roku 1986 bola objavená jedna z hlavných vlastností Iberogastu: jeho tzv. duálny efekt. Duálny efekt znamená, že Iberogast pôsobí na svalovinu čreva prokineticky aj spazmolyticky – podporuje jeho napätie a zároveň uvoľňuje kŕče. Tento účinok pomáha uľaviť od mnohých tráviacich ťažkostí. Tento objav viedol k viacerým novým výskumným činnostiam a dôležitým publikáciám. Od polovice 80. rokov bol realizovaný ďalší výskum, ktorý preukázal bezpečnosť Iberogastu a jeho dobrú znášanlivosť.

Historické staré balenie lieku Iberogast v 90. rokoch

90. roky

Bol objavený účinok pôsobenia na viacero symptómov naraz

V polovici 90. rokov boli preskúmané jednotlivé účinky pôsobenia Iberogastu. To viedlo k objaveniu pôsobenia na viacero symptómov naraz. Každý z extraktov z deviatich špeciálne vybraných rastlín v Iberogaste má vlastné lieky, ktoré pôsobia na rôzne príčiny tráviacich problémov. Komplex týchto účinkov potom prináša tzv. multisymptomatickú úľavu. Efektivita liečby bola ďalej preskúmaná podľa nových zavedených medzinárodných smerníc.

Historické staré balenie lieku Iberogast po roku 2000

2000 -

Výskum pokračuje

Nové tisícročie prinieslo čerstvé objavy. V roku 2003 objavil nový výskum schopnosť Iberogastu účinkovať na rôzne špecifické oblasti tráviaceho ústrojenstva: dokáže uvoľniť fundus v hornej časti žalúdka a stimulovať antrum v dolnej časti. Širšia vedecká komunita prejavila o tento prevratný objav okamžite záujem. Nasledovali ďalšie štúdie: v roku 2006 bol potvrdený protizápalový účinok Iberogastu a jeho účinok proti poruchám motility v črevách.

Balenie lieku Iberogast po roku 2010

2010 -

Od sily k sile

Úspech Iberogastu pokračuje dodnes. Je dobre znášaný, vďaka čomu je veľmi populárny u pacientov v každom veku vo viac ako 25 krajinách na celom svete. Výskum Iberogastu pokračuje aj naďalej. V súčasnosti patrí medzi najlepšie zdokumentované lieky na gastrointestinálne poruchy na svete.

2013

Spoločnosť Bayer kupuje spoločnosť Steigerwald

V roku 2013 spoločnosť Bayer kúpila nemeckú spoločnosť Steigerwald, ktorá vytvorila Iberogast. Iberogast sa stal súčasťou portfólia značiek spoločnosti Bayer a mohol začať ťažiť z výhod globálnych skúseností v oblasti farmaceutických prípravkov. Pri výrobe Iberogastu využíva spoločnosť Bayer rovnako prísne výrobné a kvalitatívne štandardy ako pri všetkých svojich liekoch. Spoločnosť Bayer sprístupňuje tento kvalitný a účinný liek mnohým ďalším pacientom na celom svete.

icon-pharmacy PRED POUŽITÍM LIEKU SI POZORNE PREČÍTAJTE PÍSOMNÚ INFORMÁCIU PRE POUŽÍVATEĽOV A PORAĎTE SA SO SVOJÍM LEKÁROM ALEBO LEKÁRNIKOM! IBEROGAST JE RASTLINNÝ LIEK NA VNÚTORNÉ POUŽITIE. LIEK JE ZLOŽENÝ Z KVAPALNÝCH EXTRAKTOV RÔZNYCH ČASTÍ BYLÍN.

Voľnopredajné produkty spoločnosti Bayer