Výroba Iberogastu

Cesta prísneho výrobného procesu Iberogastu vedie z poľa až do fľaštičky. Vďaka tomuto procesu predstavuje Iberogast vysokokvalitnú a účinnú formu liečby, ktorá vám prinesie úľavu od tráviacich ťažkostí.

Pole liečivých bylín

Správny prístup k rastlinnému lieku

Pri rastlinných liekoch nejde o jednoduchú záležitosť. Rastliny potrebujú určité živiny a to správne množstvo vody a svetla, aby vykvitli. A aby to všetko bolo ešte zložitejšie, často produkujú potrebné látky len v istých bodoch svojho životného cyklu. Extrahovanie týchto látok z rastlín je takisto komplikovaný proces.

Rastliny pre Iberogast sa pestujú v súlade s tzv. správnou poľnohospodárskou praxou (Good Agricultural Practices – GAP), čo znamená, že podmienky rastu sú štandardizované a kontrolované. Využívame svoje skúsenosti, aby sme vyrobili náš rastlinný liek správne, nielen pri pestovaní a zbere, ale aj pri spracovaní po zbere a v procese extrakcie.

Vedci skúmajú rastlinu

Investícia do udržateľnosti

Spoločnosť Bayer dodržiava najvyššie štandardy a snaží sa o udržateľnosť. Zbiera kvalitné liečivé rastliny na získavanie výťažkov s potrebnou starostlivosťou a zavádza integrovaný program kvality a bezpečnosti. Deväť liečivých rastlín v Iberogaste bolo vypestovaných starostlivo a zodpovedne v lokalitách po celom svete.

Najvyššia kvalita

Na zabezpečenie najvyššej kvality nášho produktu sa snažíme o pestovanie rastlín v optimálnych podmienkach. Takisto prísne kontrolujeme zber a proces extrakcie a výroby. Optimalizujeme postupy extrakcie pre každý výťažok. Pri každom kroku celého procesu extrakty testujeme v súlade so správnou výrobnou praxou (GMP) na zabezpečenie najvyšších štandardov a zachovanie maximálnej kvality. A výsledok? Iberogast je účinný liek, ktorému dôveruje viac ako 52 miliónov ľudí v 30 krajinách na celom svete.

Komplexný výrobný proces

Cesta komplexného výrobného procesu Iberogastu vedie z poľa až do fľaštičky a v každej fáze tohto procesu sú aplikované prísne výrobné pravidlá a kontroly.

Kultivácia a zber

Tekutý extrakt z iberky horkej je hlavnou zložkou Iberogastu a dala mu aj názov. Len polia iberky horkej pokrývajú plochu väčšiu ako desať futbalových ihrísk. Pestuje sa v oblasti Darmstadtu v Nemecku. Rastliny sa zbierajú každý rok v optimálnom období a následne sú okamžite bleskovo zmrazené, aby boli zachované ich aktívne zložky. Každá fľaštička Iberogastu s objemom 50 ml obsahuje približne jednu celú rastlinu iberky horkej.

Vedkyňa vo farmaceutickom laboratóriu

Spracovanie a monitorovanie

Ostatných osem liečivých rastlín použitých na výrobu Iberogastu sa pestuje a zbiera bezpečným a udržateľným spôsobom na celom svete. Po prísnej kontrole kvality sú tieto rastliny dôkladne rozdrvené a následne sa zmiešajú s roztokom alkoholu a vody, aby sa extrahovali a zachovali ich cenné rastlinné zložky.

Výroba a kontrola kvality

Po ďalších kontrolách kvality sú výťažky zmiešané v presných množstvách podľa tajného receptu. Je dôležité poznať tú správnu kombináciu, pretože správny pomer jednotlivých liečivých látok prepožičiava Iberogastu jeho účinky. Po zmiešaní prichádza na rad filtrácia.

Hotový produkt

Po splnení všetkých štandardov kontroly kvality je liek naplnený do fľaštičiek, zapečatený a zabalený na najmodernejšej výrobnej linke. Každá fľaštička Iberogastu prejde od pestovania jednotlivých rastlín po balenie asi 50 rôznymi kontrolami kvality, takže kvalite a účinnosti lieku, ktorý ste si kúpili, môžete naozaj dôverovať.

icon-pharmacy PRED POUŽITÍM LIEKU SI POZORNE PREČÍTAJTE PÍSOMNÚ INFORMÁCIU PRE POUŽÍVATEĽOV A PORAĎTE SA SO SVOJÍM LEKÁROM ALEBO LEKÁRNIKOM! IBEROGAST JE RASTLINNÝ LIEK NA VNÚTORNÉ POUŽITIE. LIEK JE ZLOŽENÝ Z KVAPALNÝCH EXTRAKTOV RÔZNYCH ČASTÍ BYLÍN.

Voľnopredajné produkty spoločnosti Bayer