Vaše tráviace ťažkosti

Stav vášho trávenia má veľký vplyv na to, ako sa každý deň cítite. Ak máte nepríjemné tráviace ťažkosti, neignorujte ich.

Žena s nepríjemnými tráviacimi ťažkosťami odpočíva na gauči

Tráviaci systém

Tráviaci systém je dôležitou súčasťou ľudského tela. Ide o skupinu orgánov, ktoré spolupracujú na tom, aby telo mohlo prijímať živiny, vitamíny, minerály a vodu, a premieňajú potravu na energiu. Tráviaci systém sa takisto zbavuje odpadu, ktorý váš organizmus nevyužije.

Vedeli ste ale, že tráviaci systém je spojený aj s ďalšími orgánmi vrátane mozgu? Všetky sú prepojené v tzv. osi črevo – mozog. To znamená, že stav vašich čriev a ostatných orgánov tráviacej sústavy má vplyv na váš celkový dobrý pocit a okrem iného aj na váš imunitný systém.

Schéma tráviaceho systému ľudského tela

Čím ľudia trpia?

Ak máte nepríjemné tráviace ťažkosti, nie ste vôbec sami. Stále viac ľudí trpí ťažkosťami, medzi ktoré patria bolesti brucha, kŕče, pocity plnosti, ťažkosť, nafúknuté brucho, nadúvanie a nevoľnosť. Životný štýl sa mení a na vine môže byť stres či nevhodné stravovacie návyky.

Aj v prípade, ak vaše tráviace ťažkosti nie sú závažné, môžu byť stresujúce a nepríjemné – najmä ak pretrvávajú dlhšie obdobie. Jednotlivé ťažkosti spolu často súvisia a ľudia potom trpia viacerými symptómami naraz. Nie je preto divu, že hľadajú účinnú úľavu.

Príčiny nie sú vždy známe

Zistiť príčinu konkrétneho tráviaceho problému môže byť náročné. Pravdou je, že nie všetky príčiny boli doposiaľ objasnené. Vieme však, že svoju rolu môže zohrávať aj dedičnosť, ale takisto externé faktory, stres, emocionálne napätie, zmeny stravovacích návykov alebo užívanie niektorých liekov.

Niektoré funkčné poruchy tráviaceho traktu sú spojené s tráviacimi ťažkosťami:

  • Svaly tráviacich orgánov, ktoré sa pohybujú príliš rýchlo alebo príliš pomaly
  • Zápal
  • Zvýšená tvorba plynov

Ak dlhodobo trpíte viacerými tráviacimi ťažkosťami, poraďte sa o vhodnej liečbe so svojím lekárom.

Existuje liek?

U mnohých ľudí sa tráviace ťažkosti objavujú opakovane. Liečba sa v týchto prípadoch zameriava na eliminovanie alebo zníženie intenzity príznakov. Pacienti sa môžu opäť venovať každodenným záležitostiam a obnoviť tak kvalitu svojho života.

Je dôležité vedieť, že jednotlivé ťažkosti spolu často súvisia a ľudia potom trpia viacerými symptómami naraz. Nie je preto divu, že hľadajú účinnú úľavu. Tú môžu nájsť aj v Iberogaste, ktorý vďaka svojmu komplexnému pôsobeniu prináša úľavu od viacerých príznakov.

Muž s nepríjemnými bolesťami a žalúdočnými kŕčmi sa drží za boľavé brucho

Kliknutím na symptómy tráviacich ťažkostí sa dozviete, ako s nimi môžete bojovať

Dôverujú mu
lekári aj pacienti

Iberogast prirodzenú a účinnú liečbu mnohých tráviacich príznakov

Iberogast je účinný pomocník pri liečbe rôznych tráviacich ťažkostí. Dôverujú mu milióny pacientov na celom svete už viac ako 55 rokov.

VIAC INFORMÁCIÍ

Sila prírody

Zobrazenie 9 liečivých rastlín Iberogastu

Iberogast využíva silu deviatich rastlinných výťažkov. Každá z dôkladne vybraných liečivých rastlín v Iberogaste má špeciálne aktívne zložky, ktoré pôsobia na rôzne príčiny tráviacich ťažkostí. Liečivé rastliny spoločne pôsobia na rôznorodé prejavy tráviacich ťažkostí a Iberogast vďaka nim prináša multisymptomatickú úľavu.

VIAC INFORMÁCIÍ

icon-pharmacy PRED POUŽITÍM LIEKU SI POZORNE PREČÍTAJTE PÍSOMNÚ INFORMÁCIU PRE POUŽÍVATEĽOV A PORAĎTE SA SO SVOJÍM LEKÁROM ALEBO LEKÁRNIKOM! IBEROGAST JE RASTLINNÝ LIEK NA VNÚTORNÉ POUŽITIE. LIEK JE ZLOŽENÝ Z KVAPALNÝCH EXTRAKTOV RÔZNYCH ČASTÍ BYLÍN.

Voľnopredajné produkty spoločnosti Bayer